• Latvian
  • English
  • Russian
 
 
 
 
Retumi Andreja Upīša mājas bibliotēkā
No 19. maija līdz 13. jūnijam Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, aplūkojama izstāde “Retumi Andreja Upīša mājas bibliotēkā”, kas veltīta rakstnieka plašajai grāmatu kolekcijai.

Izstādē sniegts pārskats par Andreja Upīša (1877–1970) mūža garumā krātajām grāmatām un to likteni. Rakstnieka dzīves laikā notikušās ģeopolitiskās pārmaiņas – Pirmais un Otrais pasaules karš, vācu un padomju okupācijas laiks – radīja vairākus šķēršļus grāmatu kolekcijas saglabāšanā, taču izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar dažiem unikāliem grāmatu eksemplāriem, kas pārcietuši laikmeta kolīzijas. Izstādē uzmanība vērsta arī uz atsevišķiem izdevumiem, kuriem ir īpaša nozīme Andreja Upīša biogrāfijā.

Grāmatas un grāmatplauktu plašākā izpratnē var uzskatīt par simbolisku rakstnieka šūpuli – bērnības un jaunības gados Upīts katru pieejamo jaunieguvumu savā literatūras kolekcijā nereti nodēvējis par “mazu atspaidu grāmatu badā”, tādējādi norādot uz tālaika ierobežotajām iespējām un savu neremdināmo vēlmi izzināt pasauli. Ar literatūras pētniecību Upīts aktīvi un intensīvi nodarbojās līdz pat savai nāvei, tādēļ mājas bibliotēkas plašie apvāršņi ir visnotaļ likumsakarīgi.

Pēc izstādes aplūkošanas muzeja apmeklētājiem ir arī unikāla iespēja pārliecināties par autentiski saglabāto grāmatu izvietojumu trīs rakstnieka memoriālā dzīvokļa istabās.

Aicinām apmeklēt izstādes atklāšanu 18. maijā plkst. 18.00!

Izstādes autors – Arnis Koroševskis.
Mākslinieks – Ints Sedlenieks.
 
ANDREJA UPĪŠA MUZEJS AICINA UZ MUZEJU NAKTI!
19. maijā, sestdien, no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, notiks Muzeju nakts pasākumi.

Plkst. 19.00–20.00 apmeklētājiem piedāvājam noskatīties Pūres amatierteātra “Lai top!” izrādi – A. Upīša komēdijas “Dzimumdienas rītā” uzvedumu.

Plkst. 20.00–23.00 tiks izspēlēta interaktīvi-literārā atrakcija “Atpazīsti Andreja Upīša darbus!”

Nakts garumā būs aplūkojama izstāde “Rakstnieka rīta cēliens” un retumi Andreja Upīša bibliotēkā.

Ieeja – bez maksas.
 
У Вас нет прав для просмотра этого ресурса.
Вы должны зайти как пользователь.
Mūs atbalsta:


Advertisement

Advertisement

Advertisement

Advertisement
 
   
 
© Мемориальный музей Андрея Упита | Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
1023994 посетителей